Pielgrzymka

Deszczowe pielgrzymowanie

06
sie 2021

To już szósty dzień pielgrzymowania z Drohiczyna na Jasną Górę. 5 sierpnia pielgrzymi przekroczyli Wisłę i dotarli do Magierowej Woli. Z racji padającego deszczu Apel Jasnogórski odbywał się w mniejszych grupach na polach namiotowych, a w głównym apelu uczestniczyli kapłani i służby pielgrzymkowe.

Służba to moment, kiedy trzeba dać siebie drugiemu człowiekowi, mówił kierownik pielgrzymki ks. Andrzej Falkowski: - Dziś na pielgrzymce przeżywany trudny fizycznie moment, kiedy doświadczamy deszczu. Dla pielgrzyma i słońce i deszcz, to coś naturalnego, przyjmujemy to jako trudność , którą ofiarujemy Bogu przez ręce Matki Bożej. (…) Każdy na pielgrzymce ofiarowuje to co może, swój czas, pracę, wysiłek, ale przede wszystkim modlitwę. Na Apelu Jasnogórskim w pierwszy czwartek miesiąca modlitwę ofiarujemy za święte powołania, by ci którzy usłyszą głos powołania nie wahali się odpowiedzieć, na to Boże wołanie „Pójdź za mną”. Wieczorną modlitwę ofiarowano za powołania kapłańskie i zakonne szczególnie na terenie diecezji drohiczyńskiej.

W piątek, 6 sierpnia pielgrzymi wstali o godz. 6.00. Noc mieli trudną, a pola namiotowe nawiedzały deszcz i wichura. Pogoda nieco się poprawiła, gdy rano wychodzili na szlak.

W szóstym dniu pielgrzymowania pątnicy przejdą ponad 28-kilometrowy odcinek Magierowa – Wola Promna. Pierwszopiątkowa Msza Św. celebrowana będzie w kościele w Promnej. Dziś pielgrzymi modlą się o umiejętność słuchania Boga i wysłuchania bliźniego.

Na koniec dnia do Częstochowy pielgrzymi będą mieli 200 km. Dojdą na Jasną Górę 13 sierpnia.Foto: ABol; Natalia i Kamila / KSM DrohiczynNasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.