Diecezja drohiczyńska

Diecezja Drohiczyńska pierwszy raz organizuje rowerową pielgrzymkę na Jasną Górę

20
sie 2021

W tym roku po raz pierwszy odbędzie się Drohiczyńska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Jak informuje pomysłodawca i organizator pielgrzymki ks. Bartosz Ojdana, wikariusz parafii w Miedznej, wszystko jest już gotowe do wyjazdu.

Po raz pierwszy ks. Bartosz Ojdana z grupą rowerzystów pojechał do Częstochowy w ubiegłym roku, gdy nie było Pieszej Pielgrzymki Drohiczyńskiej na Jasną Górę. Doświadczenia te, jak i aprobata biskupa drohiczyńskiego, zachęciły kapłana do organizacji oficjalnego wyjazdu rowerowego. W organizację wydarzenia włączył się ks. Michał Sawicki, który w tym roku brał już udział w „Rowerymce” pielgrzymce rowerowej z Białegostoku do Częstochowy.

- Ufam, że to Boże dzieło, dlatego nie brakuje nam zapału do organizacji tego wyjazdu - powiedział Radiu Podlasie ks. Ojdana.
Drohiczyńska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę wyruszy w niedzielę, 22 sierpnia z Miedznej. Weźmie w niej udział około 50 osób.
Da się pogodzić rower z modlitwą - zapewniają organizatorzy. Każdego dnia na pielgrzymce sprawowana będzie Msza Św. Będą Godzinki, Koronka, Apel Jasnogórski i konferencja. Program dnia każdego dnia jest podobny:

6.45 - Pobudka
7.30 - Zdanie bagaży
8.00 - Msza Św. w kościele
8.50 - Modlitwy poranne
9.00 - Wyjazd na trasę
Pierwszy lub drugi postój: Godzinki
Jeden długi godziny postój w kościele: Konferencja (30 min + 30 min odpoczynku)
Przedostatni postój: Koronka do Miłosierdzia Bożego
20.00 - Adoracja Najświeższego Sakramentu i możliwości spowiedzi (w kościele)
20.30 - Różaniec
21.00 - Apel Jasnogórski
22.00 - Cisza nocnaNajdłuższy jednodniowy odcinek jazdy rowerem, wyniesie 102 km. Do Częstochowy grupa dotrze 26 sierpnia.
Foto: Drohiczyńska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę
ABol [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.