Diecezja drohiczyńska

Dzień przed Jasną Górą

12
sie 2021

Skoro świt, w czwartek 12 sierpnia w drogę wyruszyła Piesza Pielgrzymka Drohiczyńska na Jasną Górę. Pątnicy przejdą dziś 28 km, od Częstochowy dzieli ich już tylko 47 km.

Środę zakończyła Msza Św. i Apel Jasnogórski w kościele parafialnym w Żytnie, gdzie do pielgrzymów zwracał się kierownik pielgrzymki ks. Andrzej Falkowski. - Czujemy, że weszliśmy do Archidiecezji Częstochowskiej, i że Matka Boża na nas czeka. Idziemy z hasłem „Mocni nadzieją”, chcemy wypraszać tę nadzieję dla nas, ale przede wszystkim dla wszystkich ludzi, których spotykamy na naszej drodze i od których uczymy się wielkiej dobroci serc, tego jak te serca otworzyć przed drugim człowiekiem – tymi słowami ks. Andrzej Falkowski, na ręce proboszcza parafii w Żytnie dziękował wszystkim parafianom.

Ks. Grzegorz Zasłonka rozpoczynając rozważania różańcowe mówił: - „Maryjo, nasz Królowo i nasza Mamo, powierzmy Ci całą nasza rodzinę pielgrzymkową, każdego pielgrzyma, każdego brata, każdą siostrę, wszystkie sprawy i troski, które niesiemy do Ciebie, do Twego Jasnogórskiego Tronu. Polecamy wszystkie sprawy pielgrzymów duchowych, osób chorych. Wszystkie nasze trudności ofiarujemy przez Twoje Kochane Serce – Chrystusowi.”

Na pierwszym etapie pielgrzymowania 12 sierpnia, sprawowane będzie nabożeństwo pokutne, nabożeństwo pojednania z Bogiem i drugim człowiekiem, którego zakończeniem jest pokropienie wodą przez ojca duchownego. To tradycja pielgrzymkowa, by pątnicy z czystymi sercami wchodzili na Jasną Górę.

W tym dniu pielgrzymi także mają możliwość podjęcia adopcji duchowej po Mszy Św., która będzie sprawowana w Gidlach.

Na koniec dnia pielgrzymi zatrzymają się koło Domu Dziecka w Chorzenicach, tradycyjnie wesprą podopiecznych placówki ofiarą. Przed ostatnim noclegiem zaplanowano wieczór pogodny i Apel Jasnogórski, będzie to czas podsumowania niemal dwutygodniowej wędrówki. W Chorzenicach do pielgrzymów dołączy biskup drohiczyński Piotr Sawczuk.

Temat dnia, to „Św. Józef Oblubieniec Bogarodzicy, czyli o miłości według zamysłu Boga”. Pielgrzymi modlą się o miłość i zgodę w rodzinach.Foto: Natalia / KSM

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.