Diecezja drohiczyńska

Obozy formacyjne w Drohiczynie i Broku

19
sie 2021

Stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia uczestniczyli w wakacje w obozach formacyjnych w Drohiczynie i Broku.

Chcemy swoją postawą być świadkami nauczania św. Jana Pawła II - mówi Natalia z Archidiecezji Białostockiej, uczestniczka obozu w Drohiczynie. Bycie stypendystą Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, daje ogromne szanse na rozwój - zwraca uwagę Karina z diecezji drohiczyńskiej. Rozwijamy się, poznajemy nowych ludzi i bardzo za to dziękujemy - mówi uczestniczka obozu, Julia również z diecezji drohiczyńskiej.

Obozy wakacyjne dla stypendystów są sercem programu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, gromadzą one studentów, uczniów oraz maturzystów. W tym roku z racji sytuacji związanej z pandemią, obozy dla uczniów mają charakter międzydiecezjalny i odbywają się w szesnastu ośrodkach na terenie całego kraju. Dwa turnusy zorganizowano w ośrodkach Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej.

W Nadbużańskim Ośrodku Ewangelizacji w Drohiczynie spotkali się stypendyści z Archidiecezji Białostockiej i Diecezji Drohiczyńskiej, a także Diecezji Siedleckiej. W Nadbużańskim Ośrodku Edukacji w Broku gości młodzież z Diecezji Łódzkiej, Warszawskiej i Warszawsko-Praskiej.

W Drohiczynie ze stypendystami spotkała się Agnieszka Bolewska-Iwaniuk.

Rozmowa ze stypendystami

Rozmowa ze stypendystami (II)ABol [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.