Pielgrzymka

Pielgrzymkowy Dzień Białej Szaty

08
sie 2021

To już ósmy dzień w drodze Pieszej Pielgrzymki Drohiczyńskiej na Jasną Górę. Po sobotnim słonecznym dniu pielgrzymi nocowali w Klwowie, gdzie podczas Wieczornego Apelu Jasnogórskiego modlili się w intencjach swoich i tych które są im powierzane. Ojciec duchowny pielgrzymki, ks. Grzegorz Zasłonka mówił: „Polecamy wszystkie intencje, które do nas docierają, te wypowiedziane i niewypowiedzenie prawdy i intencje”.

Podczas wieczornego spotkania nie zabrakło pielgrzymkowych statystyk, tym razem kopertę z liczbą pielgrzymów przygotowano na wzór wyników oskarowych, a otwierał je jeden z najmłodszych pątników. Według tych danych liczba pielgrzymów w poszczególnych grupach wygląda następująco: Bielsk Podlaski – 19 osób, grupa katedralna - 45 osób, Sokołów Podlaski – 48 osób, Węgrów – 85 osób, Łochów – 93 osoby.

Niedzielę pielgrzymi rozpoczęli pobudką o godz. 5.00, po czym wzięli udział w Mszy Św. w kościele parafialnym w Klwowie. Niedzielny temat dnia, to: „Św. Józef przykładny ojciec, czyli o różnicy między „mieć dziecko” i „być rodzicem”. Pielgrzymi modlą się o potrzebne łaski dla obdarzonych powołaniem ojcowskim.

8 sierpnia pątnicy idą z Klwowa do Dzielnej, mają przed sobą 30 km, ostatnie kilometry przejdą trasą szybkiego ruchu.Foto: Natalia – KSM, Gabrysia – grupa katedralna
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.