Pielgrzymka

Radość pielgrzymowania, Jasna Góra coraz bliżej

10
sie 2021

Na pielgrzymce, jak w życiu, są różne etapy - mówił podczas Apelu Jasnogórskiego w Aleksandrowie, ks. Grzegorz Zasłonka ojciec duchowny Pieszej Pielgrzymki Drohiczyńskiej na Jasną Górę. Nawiązując do tematu dnia powiedział, że Święty Józef po raz kolejny uczy nas zaufania i wielkiej miłości, przyjęcia drugiej osoby, przyjęcia Chrystusa.

To był najtrudniejszy etap pielgrzymki - z radością informował kierownik pielgrzymki ks. Andrzej Falkowski. Kapłan przekazał pielgrzymom pozdrowienia od biskupa drohiczyńskiego Piotra Sawczuka, który kontaktował się z pielgrzymką i zapewniał o modlitwie.

Przypomnijmy, 9 sierpnia pielgrzymi przeszli ponad 35 km. Do celu dotarli w godzinach wieczornych.

Podczas wieczornego spotkania, nie zabrakło też tradycyjnie podawanych statystyk dotyczących ilości pielgrzymów. Dane te wyglądały następująco:
- grupa Bielska – 20 osób
- grupa katedralna – 56 osób (liczba z 8 sierpnia)
- Sokołów Podlaski – 60 osób
- Węgrów – 89 osób
- Łochów – 112 osób

10 sierpnia pielgrzymi mają do pokonania niespełna 25-kilometrową trasę, zakończoną w miejscowości Przedbórz. Na koniec dnia od Drohiczyna pielgrzymów dzielić będzie niemal 300 km, a do Częstochowy zostanie 75 km.

Temat dnia „Św. Józef patron dobrej śmierci, czyli o chrześcijańskim podejściu do umierania. Pielgrzymi modlą się o Boże miłosierdzie i łaskę zbawienia dla zmarłych pątników z pielgrzymki drohiczyńskiej.Foto: Natalia / KSM
Abol [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.