Drohiczyn

Magda Steczkowska zaśpiewała podczas Święta Niepodległości w Drohiczynie

Kultura Pt. 12.11.2021 17:53:54
12
lis 2021

Drohiczyn jak cała Polska, 11 listopada świętował 103. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dla uczczenia tego wydarzenia w drohiczyńskiej katedrze sprawowana była Msza Św. o Boże błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny, a następnie składano kwiaty przy Pomniku Niepodległości na Górze Zamkowej.

PoWieczorem, Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury zaprosił mieszkańców i gości na koncert „Historia Piosenką Pisana”. W MGOK-u wystąpiła Magda Steczkowska, która zachwycała swoim głosem, a śpiew przerywała jedynie po to, by prowadzić dialog z publicznością zachwalając przy tym Drohiczyn i jego kulinarne atuty. Jednak nie było to wieczór, gdzie gwiazda śpiewa a cała reszta słucha w ciszy, wprost przeciwnie. Pani Magda korzystając ze specjalnie na tę okoliczność przygotowanych śpiewników zaangażowała do wspólnego śpiewania wszystkich zebranych. Zaczęło się od „Wolności” z repertuaru Chłopców Placu Broni, ale wyśpiewano też takie szlagiery, jak „Przybyli ułani pod okienko”, „Dziś do ciebie przyjść nie mogę”, „My pierwsza brygada”, „Serce w plecaku” czy „Czerwone maki na Monte Cassino”.

Magda Steczkowska, która nie po raz pierwszy gościła w historycznej stolicy Podlasia już teraz deklarowała, że nie był to jej ostatni występ nad Bugiem, a sądząc po frekwencji, owacjach i zaangażowaniu we wspólny śpiew, publiczność jest dokładnie tego samego zdania.

Podczas wieczoru z pieśnią patriotyczną w Drohiczynie gościli też motocykliści ze Stowarzyszenia Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński, którzy tego dnia zorganizowali 1. Motocyklową Paradę Niepodległości w Warszawie i prosto z Warszawy przyjechali do Drohiczyna. Razem z mieszkańcami gminy Drohiczyn i sąsiadami, na widowni znaleźli się też proboszcz parafii katedralnej ks. Wiesław Niemyjski, prezes Stowarzyszenia Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński – Michał Szeliga, starosta siemiatycki Marek Bobel z zastępcą Sylwestrem Zgierunem, przewodniczący rady Powiatu Siemiatyckiego Henryk Boguszewski, burmistrz Drohiczyna Wojciech Borzym, dyrektor MGOK Rafał Siwek. Wśród miłośników pieśni patriotycznych znalazła się liczna grupa osób należących do siemiatyckiego Chóru Wokaliza, który przed dwoma laty właśnie 11 listopada wystąpił w Drohiczynie.

Piosenka jest dobra na wszystko - śpiewał przed laty Kabaret Starszych Panów. Z pewnością jest też dobrym sposobem świętowania rocznicy Odzyskania Niepodległości, o czym przekonali się goście wieczoru z Magdą Steczkowską. POSŁUCHAJ

ABol [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.