Drohiczyn

Największe musicalowe przeboje zabrzmiały w Drohiczynie

Kultura Pon. 11.10.2021 09:28:15
11
paź 2021

"Ach, Ten Broadway” koncert w wykonaniu zespołu Voci Cantati z Sokołowa Podlaskiego obejrzeli widzowie w niedzielę, 10 października w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Drohiczynie.

Podczas wielkiego show w broadwayowskim stylu można było usłyszeć m.in. szlagiery pochodzące z „West Side Story”, „Chicago”, „Grease”, „Nędzników” i innych wielkich produkcji, w tym z najpopularniejszego polskiego musicalu „Metro”.

Inscenizacja powstała nakładem wielu osób. W pierwszej kolejności oczywiście członków grupy Voci Cantati. Kierownictwem artystycznym, scenariuszem i reżyserią zajęła się Bożena Kaczmarek. Akompaniament zapewniła grupa „Trochę Jazzu” pod kierownictwem Piotra Jankowskiego. Przygotowanie taneczne oraz choreografia – Kamil Brewczuk i Black Code Dance Studio.

Koncert najpiękniejszych utworów musicalowych odbył się w Drohiczynie, a specjalnie po to, by „Ach, Ten Broadway” przenieść z wielkich scen na sceny nieco mniejsze, scenę w Drohiczynie na potrzeby spektaklu trzeba było rozbudować.

Za artystom za występ, a publiczności za obecność dziękował Rafał Siwek dyrektor MGOK Drohiczyn, z kolei Bożena Kaczmarek poinformowała, że Voci Cantati obchodzi w tym roku 10-lecie istnienie i zaprosiła do wspólnego świętowania jubileuszu, okazją do tego ma być koncert urodzinowy, zaplanowany w Sokołowie Podlaskim w grudniu.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.