Drohiczyn

Warsztaty plastyczne i spektakle teatralne docierają do najmniejszych miejscowości gminy Drohiczyn

Kultura Pt. 13.08.2021 15:49:02
13
sie 2021

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Drohiczynie z Podlaskim Instytutem Kultury zaprosili najmłodszych mieszkańców gminy Drohiczyn do udziału w projekcie „Natura i Kultura od wieków idą w parze”. Zajęcia wyruszyły w teren i zawitały w najmniejszych miejscowościach na terenie gminy, wyjaśnia Anna Jarocka z ośrodka kultury w Drohiczynie cykl zajęć zaplanowano tak, by dotarły one do najmniejszych miejscowości w gminie, tam gdzie wcześniej podobnych inicjatyw nie było, a dzieci mają dalej do ośrodka kultury czy teatru.

Na zajęcia przyszły dzieci z całej okolicy, powiedziała Radiu Podlasie Regina Walczuk - sołtys wsi Putkowice Nadolne.

Zajęcia zorganizowano w Minczewie, Putkowicach Nadolnych, Lisowie i Smarklicach. W świetlicach wiejskich odbyły się profesjonalne warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży, uczestnicy obejrzeli też spektakl „Leśna przygoda, czyli na ratunek planecie” w wykonaniu aktorów Teatru Ptasie Melodie. Interaktywne przedstawienie było zaproszeniem do wspólnej zabawy, śpiewu tańca, a przede wszystkim uczyło szacunku do środowiska naturalnego, młodzi widzowie uczyli się segregowania śmieci, rozpoznawali rośliny i ślady zwierząt.

W zajęciach uczestniczyli zarówno najmłodsi mieszkańcy gminy Drohiczyn, jak i goście spędzający tu wakacje.

Zadanie „Bardzo Młoda Kultura” w województwie podlaskim realizowane jest przez Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku, w ramach prowadzonego przez Narodowe Centrum Kultury programu Bardzo Młoda Kultura 2019–2021.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.