Drohiczyn

Przedsiębiorcy, przedstawiciele organizacji i samorządów wspólnie zabiegają o rozwój turystyki na Podlasiu Nadbużańskim

Region Czw. 30.09.2021 18:09:39
30
wrz 2021

Lokalną Organizację Turystyczną „LOT nad Bugiem” oficjalnie zarejestrowano w lipcu 2018 roku. Krok ten poprzedzony był miesiącami pracy miłośników turystyki – przedstawicieli firm, samorządów i organizacji. Zrzeszyli się i działają razem. Podsumowaniem ostatniego roku działalności było Walne Zebranie Członków.

Lokalna Organizacja Turystyczna „LOT nad Bugiem” to ciągle dość młode stowarzyszenie, mówią o sobie, że są przestrzenią współpracy osób, którym zależy na turystycznym rozwoju Podlasia Nadbużańskiego. Większość członków stowarzyszenia jest w nim od samego początku. Jak powiedziała Radiu Podlasie, Emilia Śnieżko reprezentująca Urząd Gminy w Mielniku, jest to inicjatywa potrzebna, która pozwala na wspólne działania w branży turystycznej.

Jolanta Sobesiuk, właścicielka agroturystyki (Sołtysówka) w Wólce Nadbużnej, przyznaje że była dość sceptycznie nastawiona do tworzącej się organizacji, ale w praktyce przekonała się, jak dobre jest wspólne działanie, zwłaszcza z perspektywy małego przedsiębiorcy.

LOT nad Bugiem powołano jako przestrzeń współpracy osób, którym zależy na turystycznym rozwoju Podlasia Nadbużańskiego, większość członków stowarzyszenia jest w nim od samego początku. LOT organizuje wyjazdy studyjne, szkolenia, prowadzi Punkty Informacji Turystycznej, tworzy też koncepcję rozwoju turystyki w regionie nadbużańskim. Na zasadność tych działań zwracają uwagę samorządowcy, podkreślając jak wiele osób znajduje zatrudnienie w turystyce i branżach pokrewnych.
O działalności LOT-u rozmawiano podczas Walnego Zebrania Członków, które odbyło się z Zagubku w Drohiczynie 27 września.

Informacje o nadbużańskiej turystyce zebrała Agnieszka Bolewska-Iwaniuk, audycję znaleźć można w internetowym Archiwum Dźwięków KRP.

http://archiwum.radiopodlasie.pl/NEW/2021/09/30/lokalna-organizacja-turystyczna-lot-nad-bugiem/Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Agnieszka Bolewska-Iwaniuk
+48.600262129

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.